TEREN

ETAP 1 – 28.06.2024 (PIĄTEK) – CZARNY PIEC

Podczas pierwszego etapu zmierzycie się z szybkim teren charakteryzującym się płynną i nieoczywistą mikrorzeźbą. Aby nie popełnić błędów kluczowe będzie zdjęcie nogi z gazu w odpowiednich momentach. Poza tym, zapowiada się etap z historią w tle - las pełen jest pozostałości po umocnieniach obronnych z II wojny światowej w postaci pochowanych wśród leśnej głuszy bunkrów. Jednym słowem będzie to szybki i czujny etap, idealny, aby poznać charakterystykę terenu.
Etap 1 - Czarny Piec - 1
Etap 1 - Czarny Piec - mapa 1
Etap 1 - Czarny Piec - 2
Etap 1 - Czarny Piec - mapa 2
Etap 1 - Czarny Piec - mapa 3
Etap 1 - Czarny Piec - 4
Etap 1 - Czarny Piec - mapa 4
Etap 1 - Czarny Piec - 3

ETAP 2 – 29.06.2024 (SOBOTA) – JEZIORO GIM

Teren drugiego etapu jest zgoła inny od pierwszego. Niuanse rzeźby terenu są tu zdecydowanie uboższe, ale w zamian doświadczycie dużej zmienność w warstwie roślinnej oraz licznych terenów podmokłych. Opisując drugi etap nie sposób nie wspomnieć o mecie zlokalizowanej na samej plaży jeziora Gim, które oleśniewa swoją lazurową wodą, będąc jednocześnie jednym z najczystszych jezior w Polsce. Jak przystało na przyzwoity klasyk - będzie długo i epicko.
Etap 2 - Jezioro Gim - 1
Etap 2 - Jezioro Gim - mapa 1
Etap 2 - Jezioro Gim - 2
Etap 2 - Jezioro Gim - mapa 2
Etap 2 - Jezioro Gim - mapa 3
Etap 2 - Jezioro Gim - 4
Etap 2 - Jezioro Gim - mapa 4
Etap 2 - Jezioro Gim - 3

ETAP 3 – 30.06.2024 (NIEDZIELA) – BAŁDZKI PIEC

Wieńczący zawody bieg pościgowy zostanie rozegrany w terenie będącym mieszanką dwóch poprzednich etapów. Czeka Was pagórkowaty teren, oferujący zróżnicowaną roślinność oraz malownicze tereny podmokłe. Meta zlokalizowana będzie w uroczej osadzie Bałdzki Piec, której mieszkańcy pamiętają rozgrywane w tutejszych lasach zawody na orientację z lat 80-tych. Na tym etapie na pewno przydadzą się szybkie nogi i oczywiście zimna głowa.
Etap 3 - Bałdzki Piec - 1
Etap 3 - Bałdzki Piec - mapa 1
Etap 3 - Bałdzki Piec - 2
Etap 3 - Bałdzki Piec - mapa 2
Etap 3 - Bałdzki Piec - mapa 3
Etap 3 - Bałdzki Piec - 4
Etap 3 - Bałdzki Piec - mapa 4
Etap 3 - Bałdzki Piec - 3