ZGŁOSZENIA

LISTY ZGŁOSZONYCH

Zgłoszenia zostały zamknięte – prosimy o weryfikację listy zgłoszonych.  Osoby, które nie dokonały płatności wpisowego prosimy o jego opłacenie przed zawodami.
Lista kategoriami
Lista klubami

KATEGORIE POPULARYZACYJNE

KATEGORIE SPORTOWE

JESTEŚ POCZĄTKUJĄCY?

Jeżeli to Twoje początki z biegiem na orientację, gdzieś, coś słyszałeś, ale nie czujesz się do końca pewny z mapą w lesie, albo jeżeli w ogóle jesteś totalnym beginerem, wiedz, że popularyzacyjne są dla Ciebie!
Będziesz miał możliwość sprawdzić się na trasach, które swoją trudnością są dostosowane do poziomu początkujących.

JESTEŚ PROFESJONALISTĄ?

Jeżeli bieg na orientację to dla Ciebie chleb powszedni, spędzisz na tej stronie 15 sekund. Dokładnie wiesz w jakiej kategorii biegasz, a na zawody przyjedziesz pościgać się ze znajomymi i gośćmi z zagranicy, powalczysz o jak najlepszy ranking i zostawisz siódme poty na Mazurach. To właśnie dla Ciebie są kategorie sportowe!

JAKIE SĄ PLUSY KATEGORII POPULARYZACYJNYCH?

  • nie potrzebujesz licencji Polskiego Związku, przyjeżdżasz i startujesz,
  • start odbywa się w formacie "wolnego startu", przychodzisz na start w godzinach jego funkcjonowania i biegniesz, nie jesteś uwiązany określonym czasem startu,
  • trudność trasy dostosowana jest do początkujących, więc bez problemu sobie poradzisz, nawet jeżeli dopiero pierwszy raz idziesz z mapą do lasu,
  • w kategoriach popularyzacyjnych będzie prowadzona klasyfikacja generalna zawodów, więc jeżeli ważna jest dla Ciebie rywalizacja, to będziesz mógł się ścigać na wymagających fizycznie trasach i walczyć o jak najlepsze miejsca.

JAKIE SĄ PLUSY KATEGORII SPORTOWYCH?

  • zawody rozgrywane zgodnie z regulaminami i przepisami PZOS,
  • na ostatnim etapie rozgrywany będzie bieg pościgowy, w systemie, kto pierwszy na mecie - wygrywa,
  • na każdym etapie liczony będzie ranking dla zawodników posiadających licencję PZOS.

KATEGORIE POPULARYZACYJNE:

RODZINNA Jak sama nazwa mówi - może startować cała rodzina, a trasa będzie dostosowana swoją trudnością do tego, żeby mogły pokonać ją nawet kilkulatki (zalecamy start dzieci co najmniej 5-letnich, trasy nie da pokonać się z wózkiem). Trasa na poszczególnych etapach będzie się mieścić w przedziale: 2,0-2,5 km
KRÓTKA W sam raz na początek, poznasz podstawy biegu na orientację i niespecjalnie się zmęczysz. Trasa na poszczególnych etapach będzie się mieścić w przedziale: 2,5-3,5 km
ŚREDNIA Jeżeli potrzebujesz większego bodźca niż trasa krótka, ale długa będzie odrobinę zbyt długa, zapraszamy na trasę średnią. Trasa na poszczególnych etapach będzie się mieścić w przedziale: 3,0-4,5 km
DŁUGA Lubisz wyzwania? Gwarantujemy, że na tej trasie na serio się zmęczysz i spędzisz niezapomniane chwile wśród sudeckiej natury. Trasa na poszczególnych etapach będzie się mieścić w przedziale: 3,5-6,0 km

KATEGORIE SPORTOWE:

KOBIETY K10, K12, K14, K16, K18, K20, K21, K21E, K35, K40, K45, K50, K55, K60, K65, K70, K75, K80, K85, K90
MĘŻCZYŹNI M10, M12, M14, M16, M18, M20, M21, M21E, M35, M40, M45, M50, M55, M60, M65, M70, M75, M80, M85, M90

W przypadku małej liczby zgłoszonych organizator zastrzega sobie prawo do łączenia kategorii.

TERMIN ZGŁOSZEŃ

Zgłoszenia przyjmowane do dnia 12.06.2023 przez formularz zgłoszeniowy na stronie  PZOS:
https://orienteering.org.pl/pzos/entries

WPISOWE

Kategorie I termin
30.04.2023
II termin
12.06.2023
po terminie
KM10-14, Rodzinna, Krótka 20 zł / etap
60 zł / 3 etapy
25 zł / etap
75 zł / 3 etapy
30 zł / etap
90 zł / 3 etapy
KM16 i starsi, Średnia, Długa 40 zł / etap
120 zł / 3 etapy
50 zł / etap
150 zł / 3 etapy
60 zł / etap
180 zł / 3 etapy

O ważności zgłoszenia w danym terminie decyduje wpłata wpisowego na konto organizatora, a nie fakt wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

PŁATNOŚCI

Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej
Borowska 1-3
50-529 Wrocław
Nr konta: 87 1160 2202 0000 0002 3017 7716

W tytule przelewu należy wpisać hasło „Mazury” oraz nazwę klubu (imię i nazwisko zawodnika), za który wnoszona jest opłata.

Zapotrzebowanie na faktury prosimy zgłaszać wypełniając formularz.

ZMIANY I REZYGNACJE

Do dnia 12.06.2023 istnieje możliwość bezpłatnej modyfikacji swojego zgłoszenia (w tym jego usunięcie). W przypadku rezygnacji ze startu po tym terminie wpłacone wpisowe nie podlega zwrotowi.

WNIOSKI O CZAS STARTU

Dajemy możliwość zgłaszania potrzeby indywidualnego dopasowania czasu startu według poniższych opcji:
:: wczesny czas startu
:: późny czas startu
:: podobny czas startu zawodników
:: różny czas startu zawodników
Wnioski o czas startu mogą dotyczyć jednego lub kilku etapów, należy jednak pamiętać, że niektóre z nich mogą być trudne do zrealizowania podczas Etapu 3 (bieg pościgowy). Wnioski należy przesyłać mailowo na adres minuty@mazurycup.pl nie później niż do dnia 12.06.2023.

AKADEMICKI PUCHAR POLSKI W BIEGU NA ORIENTACJĘ

W ramach 2. etapu Mazury Cup rozgrywany jest Akademicki Puchar Polski w biegu na orientację. Do klasyfikacji indywidualnej kobiet i mężczyzn zalicza się wyniki biegu klasycznego Mazury Cup odpowiednio z kategorii K21E i M21E. Do klasyfikacji drużynowej uczelni oddzielnie dla kobiet i oddzielnie dla mężczyzn zaliczane będą wyniki dwóch najlepszych kobiet i dwóch najlepszych mężczyzn z danej uczelni. Zgłoszenie do Akademickiego Puchar Polski odbywa się poprzez:
:: dokonanie zgłoszenia na zawody zgodnie z Biuletynem Mazury Cup (przynajmniej na 2. etap) oraz
:: wypełnienie formularza APP
Dla najlepszych zawodników klasyfikacji indywidualnej kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji drużynowej uczelni (miejsca 1-3) przewidziano dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Dekoracja najlepszych zawodników Akademickiego Pucharu Polski odbędzie się w niedzielę 25.06.2023 wraz z dekoracją najlepszych zawodników Mazury Cup.